Zapraszamy na konferencję do Bierunia - "Bieruń bez Przemocy".

Burmistrz Miasta Bierunia, Dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Bieruniu oraz Zarząd Śląskiego Stowarzyszenia Kuratorów Sądowych "Auxilium" w Tychach zapraszają serdecznie na konferencję "Bieruń bez przemocy", która odbędzie się 28 listopada br. o godz. 9.00 w kinoteatrze "Jutrzenka" w Bieruniu, przy ul. Spiżowej 4.

Wśród zaproszonych prelegentów są m.in.:

  • Henryk Pawlaczyk, Naczelnik Wydziału Kurateli DWOiP w Ministerstwie Sprawiedliwości, były przewodniczący Krajowej Rady Kuratorów,
  • Grzegorz Wrona, adwokat specjalizujący się w prawie przeciwdziałania przemocy w rodzinie i certyfikowany specjalista oraz superwizor z tego zakresu,
  • mł. inspektor Krzysztof Kazek, Pełnomocnik Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach ds. Ochrony Praw Człowieka,
  • Małgorzata Szulik, psycholog, psychoterapeuta, trener metod psychokorekcyjnych PTP, specjalista ds. przeciwdziałania przemocy w rodzinie PARPA, stały współpracownik fundacji Lastrada, założycielka Fundacji Dobrych Praktyk.
  • Przemysław Sawaryn, kierownik Dziennego Domu Pomocy w Mikołowie.

Ze swoim przedstawieniem wystąpi także Art. 207- Artystyczna Grupa Antyprzemocowa, nieformalna grupa mężczyzn, którzy od września 2015 roku wspólnie działają przeciwko przemocy przy wsparciu Fundacja Pozytywnych Zmian. Ich celem jest zwrócenie uwagi na problem przemocy wobec kobiet za pomocą środków teatralnych, parateatralnych i happenerskich.

Organizując tę konferencję ŚSKS Auxilium oraz Gmina Bieruń występują w roli koalicjantów Kampania 19 dni, którą w Polsce koordynuje Fundacja po  Drugie.

Udział w konferencji jest bezpłatny, a nasze Stowarzyszenie, jako jeden z organizatorów otrzymało 25 miejsc do rozdysponowania wśród kuratorów okręgu katowickiego. W związku z tym zwracamy się z prośbą do Państwa o zgłaszanie chęci udziału w Konferencji do dnia 20 listopada 2017 na nasz adres mailowy z tytułem wiadomości: "Konferencja w Bieruniu". Zastrzegamy jednocześnie sobie prawo do przydzielania miejsc w pierwszej kolejności członkom Stowarzyszenia.