Równość, Tolerancja, Bezpieczeństwo - konkurs plastyczny.

"Równość, Tolerancja, Bezpieczeństwo", to temat przewodni konkursu plastycznego, który został przeprowadzony w marcu br. wśród podopiecznych Zespołów Opiekuńczo-Wychowawczych w Sosnowcu oraz Domu Dziecka im. D. Savio w Sarnowie (powiat będziński). Konkurs został zorganizowany przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Sosnowcu we współpracy z naszym Stowarzyszeniem. Kapituła Konkursu poza przyznanymi wyróżnieniami, wyłoniła dwie prace zwycięskie, których autorzy zostali nagrodzeni laptopami, które z kolei ufundowane zostały przez firmę JOHNSON ELECTRIC z siedzibą w Będzinie.

Okazją do wręczenia nagród i wyróżnień (nagrody zostały wręczone w pięknie odrestaurowanym VIP Roomie hokejowego Zagłębia Sosnowiec) był z kolei Turniej Amatorów Hokeja na Lodzie, który odbył się 13 kwietnia 2019 roku na Stadionie Zimowym w Sosnowcu. Zmierzyły się w nim drużyny ICE BREAKERS, ICE INVADERS, KRUKI CZĘSTOCHOWA oraz sosnowieccy hokejowi OLDBOJE 50+

 

Tym sposobem zakończył się pierwszy etap konkursu, albowiem jego drugą częścią będzie odwzorowanie dwóch zwycięskich prac w formie graffiti/murala na udostępnionych przez miasta Sosnowiec i Będzin powierzchniach (przejście podziemnie, fasada budynku itp.). Oczywiście efektem końcowym niezwłocznie i z przyjemnością się podzielimy.